Zapraszamy w grudniu 2018 na szkolenie komputerowe z czytnika książek elektronicznych PocketBook, który łączy w sobie mobilność komputera z tradycyjną książką. Oprócz możliwości przechowywania wielu plików tekstowych, pozwala na łączenie się z Internetem i korzystanie z wirtualnych bibliotek. Czytniki e-booków są dobrą opcją dla podróżujących miłośników książek.
Szkolenia będzie składało się z dwóch spotkań po półtorej godziny każde, na których kursanci nauczą się jak używać czytnika elektronicznej książki PocketBook oraz poznają bazę książek Legimi.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, I piętro, sala 155 (I piętro)

Terminy: (piątki) 7 i 14 listopada 2018 r.
Godzina:
12.00 - 13.30
Zgłoszenia: Lista rezerwowa

Prowadzące: Katarzyna Szczurek, Marzena Micek (pracownicy WBP w Krakowie)

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność powoduje skreślenie uczestnika z listy. Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie brały udziału w poprzednich edycjach szkolenia. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Szczegółowy plan szkolenia:*

Wprowadzenie:

  • Czym jest czytnik książki elektronicznej?
  • Czym są internetowe biblioteki?

Obsługa PocketBooka:

  • Otwieranie i zamykanie czytnika.
  • Wgrywanie książek elektronicznych (e-booków) na czytnik.
  • Ustawiania: powiększanie zwiększanie tekstu, prowadzenie notatek, korzystanie z lektora, podświetlanie ekranu, odtwarzanie muzyki w plikach mp3.
  • Połączenie z Internetem.
  • Korzystanie z bazy książek Legimi na czytniku.

 *Materiał do zrealizowania w zależności od tempa pracy grupy