Zapraszamy do udziału w bezpłatnym, otwartym spotkaniu edukacyjno-informacyjnym „Wszystko, co powinieneś wiedzieć o raku jelita grubego”, które jest częścią Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego u OSÓB 50+ .

Program skierowany jest do OSÓB, KTÓRE NIE MAJĄ ŻADNYCH OBJAWÓW!
Wykład prowadzi specjalista zdrowia publicznego -  mgr Anna Kiljan ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, która szczegółowo wyjaśni na czym polega badanie kolonoskopii, jego przebieg i dlaczego tak ważna jest profilaktyka u osób w wieku 50-65 lat.


O Programie:


Celem Programu jest zmniejszenie liczby zachorowań i zgonów na raka jelita grubego. Nieleczony rak jelita grubego jest chorobą śmiertelną. Wczesne jego wykrycie pozwala wyleczyć 95 proc. chorych.
Rak jelita grubego dotyczy głównie osób po 65 roku życia, ale zachorowania zdarzają się również u osób młodych i aktywnych Właśnie dlatego, że początkowo nowotwór
ten nie daje objawów, wprowadzono Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego dla osób o dziesięć lat młodszych niż zwyczajowy wiek wystąpienia choroby. Kolonoskopię należy wykonywać co dziesięć lat, czyli każdego z nas czeka to 4 – 5 razy w życiu

Bezpłatne badania kolonoskopowe są skierowane do mieszkańców w wieku:
•    50-65 lat
•    40-49 lat, jeśli mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
•    25-49 lat, jeśli w rodzinie wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością

Szpital Żeromskiego w Krakowie zapewnia:
•    możliwość wykonania badania w znieczuleniu,
•    bezpłatny preparat do przygotowania,
•    możliwość zwrotu kosztów dojazdu.